למה תחרות זה בדיוק בשבילי / שני צוקרמןלמה תחרות זה בדיוק בשבילי / שני צוקרמן

מכירים את הרגעים האלו בחיים שבהם אנחנו נדרשים להשתמש בכל היכולות שלנו, לגייס את כל מה שלמדנו והתאמנו לקראתו.  אני מתכוונת לרגעים שיש להם השפעה חשובה על העתיד שלנו. 
 
לדוגמא: פגישה עסקית מאוד חשובה או אולי פגישה רומנטית.. או להבדיל תפקוד במצבי לחץ או משבר שלנו ושל הקרובים לנו. רגעים כאלו מופיעים לכל אחת ואחד מאיתנו בחיים.
 
ונכון, יש אנשים שבדיוק ברגעים האלו מצליחים להיות בשיא שלהם, מבחינת מיקוד, שימוש בכל היכולות והידע שצברו ולמצות את הפוטנציאל שלהם. ועדיין רובנו דווקא בזמן אמת, ברגעים החשובים והמשמעותיים האלו לפעמים מתבלבלים, שוכחים, נלחצים.. ולא תמיד מצליחים לבוא לידי ביטוי מלא.
 
יש כאלו שחושבים שככה זה! או שיש לך את זה או שאין לך את זה.. לדעתי לקראת הרגעים האלו אפשר להתכונן ולהתאמן.
בקראטה יש לנו את האפשרות לא רק לפתח ולאמן את הגוף והיכולות הפיזיות שלנו אלא גם לפתח ולאמן את היכולות המנטאליות שלנו. בתחרויות ובקרבות בקראטה יש לכל אחד מאיתנו את האפשרות לבחון את התגובה שלו בזמן אמת וכך גם במשך הזמן ללמוד לשפר אותה. ומכיוון שאפשר להתאמן ולשפר את סיכויי ההצלחה ברגעים האלו – איזה מקום טוב יותר להתאמן בו מאשר בדוג´ו עם אנשים שאנחנו מכירים ומחבבים, בסביבה אוהדת ומפרגנת.
 
מה בעצם קרבות ותחרויות מאפשרים?
 
* כשכולם מסתכלים עליי- עמידה בפחד מפני קהל.
* אימון של תגובה מהירה ומדויקת בזמן אמת.
* ללמוד להישאר רגוע ומחובר לאינטואיציה במצב של אי-וודאות.
וכל אחד יוכל למצוא את הנקודות האישיות שלו, אותן הוא רוצה לחזק.
 
וכן, אני יודעת מה בא עכשיו "אבל זה לא בשבילי" ותאמינו לי אני מבינה ב-"זה לא בשבילי".. יש לכל אחד מאיתנו יכולת מדהימה, ברגע שעולה איזו תחושה לא נעימה לגביי משהו, למצוא עשרות סיבות מצוינות למה "זה לא בשבילי". וככל שאנחנו יצירתיים יותר כך גם הסיבות יהיו הגיוניות ומשכנעות יותר. העניין הוא שכדי ליצור דברים חדשים בחיים שלנו, תוצאות טובות יותר, צריכים לפעמים לצאת מאזור הנוחות שלנו. ולכן לפעמים כשעולה ה"זה לא בשבילי" הזה, כדאי לעצור לרגע ולשאול את עצמנו:
 
למה זה כן בשבילי? למה זה בדיוק מה שאני צריך עכשיו? כשאעשה את זה, מה זה יאפשר לי שאולי לא עשיתי עד עכשיו?
 
אני חושבת שעבודה עצמית זה דבר נפלא, ויכולה להביא לתוצאות טובות. ויחד עם זאת בחיים האמיתיים אנחנו מוקפים באנשים ודברים רבים נוספים לא צפויים. ולכן תחרות יכולה לאפשר אימון ברמה גבוהה יותר שמשלב גם התמודדות עם חוסר הוודאות. 
אז... נתראה בתחרות הבאה
בהצלחה!!!
 
 
 
קישורים רלוונטיים: 
 
 
 
___________________________________________________________________________________ 
שני צוקרמן היא תלמידה של סנסאי משה רוקח, נשואה ואמא ל-2 בנות. שייטת אולימפית בעברה השתתפה באולימפיאדת אטלנטה (מקום 12) ובאולימפיאדת סידני (מקום 4). יחד עם כרמית אלבק פיתחה את "חלום לי" סדרת מוצרים ראשונה מסוגה שמטרתה ללמד ילדים צעירים כלים אימונים ליצירת רגיעה עצמית, תקשורת טובה, חיזוק הביטחון העצמי ופיתוח היצירתיות והדמיון.
לסיכום אולימפיאדת הילדים ה-12 - ענף קראטה מסורתי לחצו כאן 

לקריאת כתבתה של רותי ברמן לחצו כאן
 
אין כמו להתחיל את הסופ"ש באימון קראטה. לאלבום כיתת הבוגרים שלנו לחצו כאן

 
16 מדליות לילדי נבחרת ישראל בקראטה מסורתי, ליטא נוב´ 2018
 
לסיקור המלא של הארוע ובאמצעי התקשורת לחצו כאן
 
גילעד רוקח מקבל תעודת הוקרה מעיריית נתניה על זכייתו בתואר אלוף עולם 2018
 
 לצפייה בתמונות נוספות לחצו כאן 
 
גילעד רוקח הוא אלוף עולם במקצה פוקוגו וסגן אלוף עולם במקצה קאטה אישית!
לקריאת הכתבה ב-ynet ולסיקור התחרות לחצו כאן
 
ברכות לסנסאי משה רוקח, על קבלת דרגת דאן 6
 שם

טלפון

אימייל

מסר


כתובתנו: רח' הצורן 4, א.ת. החדש נתניה . טלפונים: 09-8350163, 050-2686165. © 2012. המרכז קראטה מסורתי פולג בהנהלת משה רוקח. כל הזכויות שמורות.

Bleknet.com - בניית אתרים