על מאסטר נישיאמה ועל המספר 10 / סנסאי משה רוקחעל מאסטר נישיאמה ועל הספרה 10 / סנסאי משה רוקח

 
המספר 10 קשור למאסטר נישיאמה בהרבה מובנים. המורה שהיה הכי קרוב לשלמות של ביצוע אבל סרב כל חייו להיות דאן 10 וקיבל אותו רק אחרי מותו נולד, באופן סימבולי ב-10.10.28 (עכשיו כשאני כותב את התאריך אני שם לב שגם בשנה – 1928 יש פעמיים 10: 1+9-10 וגם 2+8 הם 10...)
במשך קרוב ל-10 שנים, בעקבות אחי הגדול – סנסאי אבי רוקח, שהגיע לראשונה לדוג´ו של נישיאמה ב-1981, הייתי תלמיד ישיר של מאסטר נישיאמה בדוג´ו שלו בדאונטאון אל. איי, כל יום במשך 3 שעות... שעות קסומות שבהן הייתי מרותק בכל שניה והרגשתי שלידע שלו אין גבולות.
 
כשהבעתי את רצוני לחזור לארץ ולהעביר את המורשת של הקראטה המסורתי ואת הידע הרב שקיבלתי ממנו אני מניח שהוא היה עצוב בהתחלה, אבל מהר מאוד הוא הבין וקיבלתי ממנו את ברכת הדרך.
 
כל כך הרבה דברים למדתי ממנו, אבל מעל לכל למדתי להיות בעל משמעת עצמית ולעבוד קשה מרגיש ומקווה שאני מיישם את זה אז – כשהייתי תלמיד וגם היום, יום יום בדוג´ו שלי.
 
אני מרגיש שזה לא מקרה, שמאסטר נישיאמה ואייקו סאן היקרה, שהיתה עזר כנגדו, נפטרו באותה שנה שבה נפטרה אמי היקרה זכרונה לברכה – 2008 (שוב סכום 10 של הספרות...) - הם היו עבורי מעין הורים שניים במקום ובתקופה שבה עשיתי את צעדי העצמאות הראשונים שלי בחיי הבוגרים. 
אני מתגעגע אל שניהם מאוד. 
יהי זכרם ברוך.
לקריאת כתבתה של רותי ברמן לחצו כאן
 
אין כמו להתחיל את הסופ"ש באימון קראטה. לאלבום כיתת הבוגרים שלנו לחצו כאן

 
16 מדליות לילדי נבחרת ישראל בקראטה מסורתי, ליטא נוב´ 2018
 
לסיקור המלא של הארוע ובאמצעי התקשורת לחצו כאן
 
גילעד רוקח מקבל תעודת הוקרה מעיריית נתניה על זכייתו בתואר אלוף עולם 2018
 
 לצפייה בתמונות נוספות לחצו כאן 
 
גילעד רוקח הוא אלוף עולם במקצה פוקוגו וסגן אלוף עולם במקצה קאטה אישית!
לקריאת הכתבה ב-ynet ולסיקור התחרות לחצו כאן
 
ברכות לסנסאי משה רוקח, על קבלת דרגת דאן 6
 שם

טלפון

אימייל

מסר


כתובתנו: רח' הצורן 4, א.ת. החדש נתניה . טלפונים: 09-8350163, 050-2686165. © 2012. המרכז קראטה מסורתי פולג בהנהלת משה רוקח. כל הזכויות שמורות.

Bleknet.com - בניית אתרים