מהו קראטה מסורתימהו קראטה מסורתי?

 
  מייסד הקראטה, סנסאי ג´ישין פונוקושי 
 
הקראטה המסורתי הינו "אומנות היד הריקה", אומנות לחימה עתיקה של הגנה עצמית ללא כלי נשק שמקורה ביפן.
הקראטה המסורתי מבוסס על שימוש בגוף כמכלול (סנכרון בין נשימה, שרירים ודינמיקה של הגוף) ולא על שימוש בכח הפיזי של הידיים והרגליים.
הדגש בקראטה זה הוא על השילוב בין יישום הטכניקות (אפליקציה), אסטרטגיה ותזמון לבין מחשבה חופשית ורוח קרב (ספיריט).

המתאמן לומד להרגיש ולעקוב אחר היריב ובסופו של דבר לשלוט בו ובמהלך הקרב תוך ניצול ההזדמנויות (פתח, "קיו") שבמהלכי היריב לטובתו-הוא, במקום התנגדות להן.

באימון הקראטה המחשבה והגוף אחד הם ובלתי ניתנים להפרדה, מתקיימים ביניהם יחסים הרמוניים. המתאמן מפתח בטחון עצמי, רגשות יציבים ושיפוט נקי, כך שהגוף מגיב באופן טבעי בהתאם לנסיבות.

על ידי שימוש בכל הכלים שהקראטה המסורתי מאפשר, גודלו הפיזי של היריב הופך בלתי רלוונטי. מכאן, שכל אחד יכול ללמוד קראטה,ללא מגבלות של גיל ו/או כח פיזי.

לימוד הקראטה מאפשר להפטר מ"הרגלים רעים" שהם תוצר לוואי של אורח החיים המודרני ולסגל, במקומם הרגלים נכונים של תנועה, יציבה, נשימה ויציבות רגשית, כמו גם שיפור היכולות הפיזיות, ביניהן חיזוק שרירים, גמישות, מהירות, זריזות, קואורדינציה וסיבולת לב-ריאה.
 
ההבדל בין קראטה מסורתי לסוגי קראטה חדשים 
 
סוגי הקראטה המודרניים התפתחו מתוך הקראטה המסורתי, תוך שהם שואבים את הטכניקות ואת האוריינטציה הכללית מתוך טכניקות הידיים והרגליים של קראטה מסורתי . אולם בעוד שעל פני השטח נראים סוגי הקראטה החדשים כדומים לקראטה המסורתי המקורי ,הרי שבפועל קיימים הבדלים משמעותיים. ההבדל העיקרי ביותר הינו בדגשים וניתן לראות זאת בתחרויות הקראטה המודרני, הנראות יותר כמו משחק של צבירת נקודות של "מי פגע קודם ומהר יותר", ללא התמקדות וללא שמירה על עקרונות תנועה נכונה, אסטרטגיה של קרב ושאיפה ל"טכניקה מסיימת",עקרונות יסוד בתחרויות קראטה מסורתי.

הבדל נוסף הוא, שבקראטה מסורתי גודלו הפיזי של היריב אינו ידוע ואינו רלוונטי. על ידי שימוש נכון בגוף, אסטרטגיה ויציבות מנטלית ניתן לעמוד כנגד כל יריב. זו הסיבה לכך, שבשונה מתחרויות קראטה מודרני ו/או אומנויות לחימה אחרות (כמו ג´ודו למשל) שבהן קיימת חלוקה לפי משקל, בתחרויות קראטה מסורתי חלוקה כזו לא קיימת. 
 
מה מעניק העיסוק בקראטה?

    * משפר יכולות קשב וריכוז
    * מחנך לשליטה עצמית, פיזית ומנטלית
    * מחזק הביטחון העצמי
    * מפתח ומשפר קאורדינציה ויכולות מוטוריות
    * מעניין, מהנה ומהווה אתגר מתמשך  
 
 
קישורים רלוונטיים:
 
 
 
 
 
להצבעה לחצו כאן
שם

טלפון

אימייל

מסר


כתובתנו: רח' הצורן 4, א.ת. החדש נתניה . טלפונים: 09-8350163, 050-2686165. © 2012. המרכז קראטה מסורתי פולג בהנהלת משה רוקח. כל הזכויות שמורות.

Bleknet.com - בניית אתרים