לראות את ההרים מאחור / שני צוקרמןלראות את ההרים מאחור / שני צוקרמן

כמו שרוב האנשים שמכירים אותי כבר יודעים, אני מתאמנת בקראטה.
אני לא רק מתאמנת בקראטה אני ממש ממש אוהבת קראטה.
אני חושבת שאחד הדברים שהכי מושכים אותי בקראטה, מעבר לפיזיות- התנועות המוקפדות, הזריזות, היציבה, הגמישות וכו´ שאני מאוד נהנית מהם, יש שם גם המון רוח.
וכשאני אומרת רוח אני מתכוונת לאינסוף תובנות לגבי החיים שלי.

יש משפט בקראטה שאומר : "כשאתה עומד מול יריב אל תתמקד בו - תראה את ההרים מאחור."
כאשר אנחנו "רואים את ההרים מאחור" התגובות שלנו לא באות מהשכל אלא מהאינטואיציה שלנו מה שיוצר אותן מהירות, מדויקות ונכונות בצורה שמפתיעה אותי כל פעם מחדש..

לפני כמה אימונים תרגלנו בזוגות : צד אחד תוקף והשני "רואה את ההרים מאחור" וכאשר מרגיש שמשהו קורה מגיב עוד לפני תחילת ההתקפה.
הייתי בסך הכל טובה בזה (נכון, אני כמו קריימר מסיינפלד מתאמנת מול בני 12 – אז מה?!?)
כל כמה התקפות החלפנו בני זוג והכל הלך חלק.. עד שהגעתי להתאמן מול ראובן – המאמן שלי, אז ההרים מאחורה כבר לא ממש עניינו אותי – נכנסתי להוויה של קרב (הוא חזק ומהיר – וזה קצת מפחיד, אני אפילו עלולה לחטוף וחוץ מזה אני צריכה להוכיח את עצמי..) וכמה שלא ניסיתי, האינסטינקט (להסתכל על היריב שלי בקרב) לא הרפה ממני, ואפילו שאני יודעת שאין לי שום סיכוי להגיב מהר, טוב ומדוייק כשאני מתרכזת בו, לא הצלחתי לשחרר את האינסטינקט, העיניים שלי היו נעוצות בו כדי לראות מתי הוא תוקף גם כשראובן העיר לי כנראה שגם אם הר האוורסט היה ניצב מאחוריו לא הייתי שמה לב..
(הוא ריחם עליי אז יצאתי שלמה..)

כמה פעמים בחיים יש לנו "קרבות" (קורה משהו לילדים שלנו, לבן הזוג, פיטורים מעבודה, מינוס בבנק...) וכל מה שאנחנו רואים באותו רגע הוא רק את היריב ואפילו שאנחנו יודעים שאין לנו שום סיכוי להגיב בצורה טובה, מהירה ומדוייקת לסיטואצייה האינסטינקט הזה חזק מאיתנו..

לראות את התמונה הרחבה - את ההרים מאחור, מבחינתי זה בכל "קרב" שיש לי בחיים אני יכולה לשאול את עצמי: עד כמה הסיטואציה הזו משמעותית ביחס ל-עוד שנה, עוד 20 שנה, לשאר התחומים בחיים שלי, ואז עד כמה התגובה שלי לכל  סיטואצייה בחיים הופכת יעילה יותר עבורי מנקודת המבט הזו...

זה נכון, כדי לשחרר אינסטיקטים נדרש אימון – לפעמים חוטפים אפילו כמה אגרופים בדרך, אבל אני חושבת שאת האינסטינקט הספיציפי הזה ברגע שמשחררים ומתחברים לאינטואיציה הבסיסית שנמצאת בכל אחד ואחת מאיתנו אין קרב בעולם שלא נוכל לנצח!


קישורים רלוונטיים:
 
 
 
___________________________________________________________________________________ 
שני צוקרמן היא תלמידה של סנסאי משה רוקח, נשואה ואמא ל-2 בנות. שייטת אולימפית בעברה השתתפה באולימפיאדת אטלנטה
(מקום 12) ובאולימפיאדת סידני (מקום 4). יחד עם כרמית אלבק פיתחה את "חלום לי" סדרת מוצרים ראשונה מסוגה שמטרתה ללמד ילדים צעירים כלים אימונים ליצירת רגיעה עצמית, תקשורת טובה, חיזוק הביטחון העצמי ופיתוח היצירתיות והדמיון.

 

 
ליגה בינלאומית של טורנירים בין-ערים
הטורניר הראשון בין נתניה, ישראל לז´לונה גורה פולין התקיים ב-13.12.2020 לחצו כאן לסיקור המלא


מתאמנים תוך התאמה להנחיות!
לא יכולים לחזור עדיין לאימונים רגילים? 
ניתן לתאם אימונים אישיים בזום! 


משה רוקח מאמן מצטיין וגילעד רוקח ספורטאי מצטיין לשנת 2019 מטעם עיריית נתניה
  שם

טלפון

אימייל

מסר


כתובתנו: רח' הצורן 4, א.ת. החדש נתניה . טלפונים: 09-8350163, 050-2686165. © 2012. המרכז קראטה מסורתי פולג בהנהלת משה רוקח. כל הזכויות שמורות.

Bleknet.com - בניית אתרים