משמעות המילה "מסורתי" במושג "קראטה מסורתי"משמעות המילה "מסורתי" במושג "קראטה מסורתי"

יש לי הרגשה כי עבור חלק מן האנשים המילה "מסורתי" במושג "קראטה מסורתי" מרמזת על משהו ישן, משהו שקופא על שמריו, סטגננטי, משהו או מישהו שמסרב להשתנות ולהתאים.

כאשר אני חושב על "קראטה מסורתי", אני חושב בדיוק את ההיפך. אני חושב על קראטה שהוא "חי" ומתפתח, אני חושב על עקרונות של בודו שנלמדו במשך דורות רבים של ניסוי וטעייה. העקרונות האלו מאפשרים לנו להתפתח. אנו לא צריכים לגלות מחדש, אלא אנו בני מזל ועלינו לקבל את המתנה שהוגשה לנו.

אני חושב על מאסטרים מן העבר שחיפשו דרך להעביר את מה שהם גילו דרך לחימה, כאשר הם מבינים כי מילים יכולות להיות מפורשות שלא כראוי ואינן מספיקות ולכן יצרו את הקאטה כסמל לעקרון, כאמצעי להעביר את העקרונות הללו. הקאטה בתוספת הסברים מילוליים היא הדרך שבה אנו מעבירים את החוכמה הקולקטיבית הזו שהצטברה במשך דורות רבים.
 
והעבודה שלנו היא להסתמך על העקרונות האלו כעל בסיס.
 
אני חושב שאם אנחנו רק עושים חיקוי של קאטה ומתמקדים בתנועה החיצונית, אנו מפספסים את העיקר, אנו הופכים להיות שמרנים ונוקשים ואז אנחנו מבצעים קראטה "מת".
 
אם נתבונן על הקאטה כעל אמצעי להבין את העקרונות, כי אז האפליקציה, היישום של עקרונות אלו הוא בלתי מוגבל, אינסופי ותמיד נוכל להמשיך ולהתפתח.
 
עקרונות הם חוקים, כללים ואמיתות של תנועה, של לחימה. ככל שנחפש עמוק יותר מעבר לגבולות שלנו, העקרונות האלו הם כמו קווים מנחים ועלינו להמשיך לעקוב אחריהם כדי להשאר בנתיב הנכון.
 
גם הגאון הגדול ביותר לא יכול היה לייצר מטוס או אייפון לפני 10,000 שנים. ההתקדמות במדע שהועברה מדור אחד למשנהו היא זו שאפשרה לאדם חדשני ליצור ולפרוץ אל מעבר לגבולות המוכרים והידועים.
 
אני מאמין, כי עלינו, העוסקים בקראטה, לאמץ את הישן, להבין לעומק מה הועבר אלינו ועם אוצר הידע הזה ובעזרת מחשבה פתוחה ומשוחררת, המתחדשת כל יום ביומו, לבחון מידע חדש ממחקרי ספורט, מאנשים אחרים, מאומנויות אחרות, מתגליות ומנסיוננו שלנו
ועלינו להמשיך בחיפוש אינסופי מעבר לגבולות הידע.

קישורים רלוונטיים:
 
 ליגה בינלאומית של טורנירים בין-ערים
הטורניר הראשון בין נתניה, ישראל לז´לונה גורה פולין התקיים ב-13.12.2020 לחצו כאן לסיקור המלא


מתאמנים תוך התאמה להנחיות!
לא יכולים לחזור עדיין לאימונים רגילים? 
ניתן לתאם אימונים אישיים בזום! 


משה רוקח מאמן מצטיין וגילעד רוקח ספורטאי מצטיין לשנת 2019 מטעם עיריית נתניה
  שם

טלפון

אימייל

מסר


כתובתנו: רח' הצורן 4, א.ת. החדש נתניה . טלפונים: 09-8350163, 050-2686165. © 2012. המרכז קראטה מסורתי פולג בהנהלת משה רוקח. כל הזכויות שמורות.

Bleknet.com - בניית אתרים