קראטה מסורתי - גם בגיל מבוגר אפשרקראטה מסורתי - גם בגיל מבוגר אפשר

נכון להיום, נתן אייזינגר, 85, הוא התלמיד המבוגר ביותר במרכז קראטה פולג.
הוא התחיל ללמוד קראטה במרכז לפני כחצי שנה, אולם היכרותו עם עולם אומנויות הלחימה ארוכה הרבה יותר
.
 

מהי אומנות הלחימה הראשונה אליה התוודעת?

"אומנות הלחימה הראשונה שלי הייתה ג´ודו", הוא מספר. "בערך גיל 40 חיפשתי לעסוק בספורט כלשהו שיהיה גם מעניין. את הדאן 1 שלי בג´ודו (חגורה שחורה ראשונה – ל.ר) קיבלתי בשנת 1973 (בגיל 49-ל.ר) ואחר-כך נוספו אומנויות לחימה נוספות, ביניהן ג´יו-ג´יטסו, קרב מגע וג´ו-ג´וטסו. בערך בתקופה הזו גם השלמתי קורס דו-שנתי בבית ספר למאמנים במכון וינגייט וקיבלתי תעודת מאמן מוסמך".

בשנת 80´ השתתף נתן בהשתלמות חגורות חומות לקראת מבחן לחגורה שחורה בבי"ס לג´ו-ג´וטסו בברלין, אלא שבאותה עת לא יכול היה נתן להבחן כיוון שלא היה חבר בהתאחדות הספורט הגרמנית. הוא נרשם להתאחדות ובשנת 81, חזר לברלין לאימונים ובמטרה להבחן לחגורה שחורה. בברלין התאמן 5 פעמים בשבוע, בין היתר בבית הספר של המשטרה. לאחר מכן השתתף בהשתלמות כלל אירופאית שבסופה עבר בהצלחה את הבחינה לחגורה שחורה (דאן 1).

בשלב מסוים הפסיק להתאמן בג´ודו אבל המשיך להדריך הגנה עצמית כאשר הוא משלב באימוניו טכניקות מאומנויות לחימה שונות, כולל קרב מגע.


כמה זמן לפני שהגעת למכון לא התאמנת?


"בגיל 80 הפסקתי להדריך ולעסוק בספורט בכלל, אבל לקראת גיל 85 פשוט התחלתי להתגעגע לפעילות ספורטיבית. חשבתי לעצמי שאנסה ללמוד קראטה ואם זה יתאים לי אמשיך ואם לא – אז לא".


איך בעצם הגעת ל"מרכז קראטה פולג"?


"דרך המלצה של מישהי שהתאמנה במרכז פולג לאחר שחוג הג´ו ג´וטסו שהעברתי התפרק. כשהיא שמעה שאני מחפש ללמוד קראטה המליצה לי על מרכז קראטה פולג".

מה חושבים יתר בני המשפחה על העיסוק שלך בקראטה בגילך?


"הם מאוד מתגאים בי ומשוויצים שבגילי אני לומד קראטה..."


מה הקראטה נותן לך?


"התחלתי ללמוד קראטה במטרה להאט את קצב ההתדרדרות בגמישות, בשיווי המשקל וביכולות פיזיות אחרות. לצערי הגיל עושה את שלו וקצב ההתקדמות שלי איטי מדי עבורי, אולם בכל זאת אני מרגיש שזה עוזר לי לשמור על היכולות שלי, גם אם לא במידה שבה שהייתי רוצה. בכל מקרה, אני נהנה מהאימונים."

בימי שישי נתן מעביר חצי שעה של תרגילי הגנה עצמית במרכז קראטה פולג.
"בלי הגדרה של סוג מסוים כי אני מלמד טכניקות ממגוון תורות לחימה, כאשר מרבית הטכניקות לקוחות מהג´יו-ג´יטסו", אומר נתן.

באחד מימי השישי, לאחר שניגשו אליו מספר תלמידים והחמיאו לו כי נהנו בשיעור, אמר להם: "כמה שלכם היה כייף – לי היה כייף כפול ללמד".קישורים רלוונטיים:
 
 
משפחת רוקח במהדורה הצעירה של חדשות ערוץ 12
לצפיה לחצו כאןלצפייה בסרטון: "דיירי בית בכפר - קראטה על כסאות" לחצו כאן 


 

כאן 11 - "ילדי פלא", ילדת הקראטה שלנו - נעמי רוקח
לצפייה לחצו כאן
 
 
 
לסיקור ותוצאות אולימפיאדת הילדים לחצו כאן שם

טלפון

אימייל

מסר


כתובתנו: רח' הצורן 4, א.ת. החדש נתניה . טלפונים: 09-8350163, 050-2686165. © 2012. המרכז קראטה מסורתי פולג בהנהלת משה רוקח. כל הזכויות שמורות.

Bleknet.com - בניית אתרים