משפחת מרכז קראטה פולגמשפחת מרכז קראטה פולג

מרכז קראטה פולג חוגג השנה 20 שנה להיווסדו. 

המרכז מנוהל ע"י ליאת ומשה רוקח, ומתאמנים בו שניים מארבעת ילדיהם. 

לכבוד יום המשפחה 2016, הסכימו כמה מן המשפחות שמתאמנות במרכז לשתף בתחושות שלהם לגבי הקראטה ועל המשמעות המיוחדת שהקראטה מקבל כשעוסקים בו עם האנשים שאוהבים. 
 
כתבה משפחתית בהחלט.

משפחת רוקח
 
מיוצגת ע"י אבא משה, אמא ליאת, גילעד (בן 13) ומיה ( בת 10).
 
על ההתחלה של אבי ומשה תוכלו לקרוא בכתבה שמופיעה בקישור למטה, שיצאה בעיתון "קול השרון" לרגל יום המשפחה 2016. 
 
אמא ליאת (38): "התחלתי להתאמן בגיל 9 בתל אביב. באותה תקופה הסתובב באזור מי שכונה "האנס האתלטי" ואמא שלי מאוד נלחצה והחליטה ש"הילדה צריכה ללמוד הגנה עצמית". אז רשמו אותי לחוג הקראטה בבית הספר, מתוך אמונה שקורס קצר וממוקד יעשה את העבודה ואח"כ הילדה תלך לחוג בלט... חוג שמתאים לבנות ;). אבל אני חשבתי אחרת ואחרי חודש נבחנתי לחגורה צהובה והשאר היסטוריה. 
גילעד התחיל להתאמן בגיל 5 ומיה בגיל 3(!). הרצון להתחיל להתאמן הגיע מהם ובכל 8 השנים שגילעד מתאמן ו-7 השנים שמיה מתאמנת לא הכרחנו אותם ולו פעם אחת להתאמן... גם ההתחלה וגם ההתמדה זה משהו שהוא לגמרי שלהם, הם גדלים לתוך העשייה שלנו סביב השעון ופשוט משתלבים. כן אגלה, שאין אצלנו בבית עונש לא ללכת לאימון, מהסיבה שאנחנו רואים את זה כעונש לא חינוכי. הקראטה זה המקום שהם אוהבים, שהם טובים בו, שהם מתנהגים בו בצורה בוגרת ומופתית ולכן למנוע מהם את זה – זו טעות. 
לגבי שתי הקטנות שבחבורה, נעמי בת 3.5 והגיעה לגיל שבו מיה נדחפה מיוזמתה לכיתות... האמת, שקצת קצת מלחיץ אותי שהיא לא מראה סימנים של הצטרפות בעתיד הנראה לעין. אבל, תקלות גורמות לנו למחשבה מקורית... נכון? אז כחובבת מושבעת של ורוד, נעמי הבטיחה שאם תהיה לה חגורה ורודה היא תתאמן בשמחה... אנחנו מחכים בימים אלו בקוצר רוח ל-UPS... 
אם לסכם, הקראטה הוא חיינו, אנחנו אוהבים את מה שאנחנו עושים והתמזל מזלנו שכל בני המשפחה שותפים לאותה אהבה. 
אנחנו נושמים וחושבים על הקראטה 24/7 – איך להשתפר כל הזמן, איך לעזור לכל תלמיד למצות את הפוטנציאל שלו בצורה המיטבית, איזה פעילויות לעשות כדי שלכולם – ילדים, נוער ובוגרים יהיה כייף לבוא וירגישו את מה שאנחנו מרגישים – שהקראטה הוא דרך חיים שבה כל אחד פוסע בדרך המיוחדת לו ושהמרכז הוא משפחה ובית".
 
 
 
 משפחת ויינרמן
 
מיוצגת ע"י אבא יבגני וילדיו אירית (בת 16) ואיתי (בן 12). 

יבגני התחיל להתאמן אצל סנסאי משה רוקח בשנת 2005. אירית התחילה ב-2011 ואיתי הצטרף כשנה אחריה, ב-2012.
כיום יבגני הוא בעל חגורה שחורה דאן 2, איתי ואירית הגיעו לדרגה Q1, שלב אחד לפני החגורה השחורה.
את הבחינה הזו עברו ביחד, בחודש שעבר.
שניהם חברי נבחרת, משתתפים ומייצגים את ישראל בתחרויות בין-לאומיות. 
יבגני: "קראטה זה יותר מתחביב, זו דרך חיים. העקרונות ודפוסי ההתנהגות הנרכשים תוך לימודי קראטה משפיעים ומיושמים בחיי יום יום.
לי, כאבא, חשוב שהילדים שלי יקבלו וילמדו את הערכים האלו ונעים מאוד שהם עושים את זה יחד איתי. אני נהנה להתאמן איתם.
אף על פי שאנחנו שייכים לדורות שונים, יש לנו עניין משותף. אני מאוד נהנה ללוות ולעודד את ילדי."
 
 
 
 
משפחת דושי 
 
מיוצגת על ידי פזית ושלמה דושי, בני זוג.

פזית מספרת איך הכל התחיל:" שלמה ואני התחלנו להתאמן בדוג׳ו לפני 15 שנה. אני ראיתי את האימונים ברחוב התרופה ואז גם המליצה לי אורלי גיסתי שהכירה את ראובן - שמשה רוקח הוא המורה הכי טוב בארץ לקראטה. הלכנו שתינו לשיעור ניסיון. נדלקתי וחזרתי הביתה מתלהבת. שיגעתי לשלמה את השכל שהוא חייב לנסות גם. חשב שהשתגעתי - הייתי לקראת גיל 40, שלמה 41, 3 ילדים קטנים בבית, בלי שקל או דקה פנויה.... אבל הוא הבטיח לנסות.  ולו כדי להרגיע אותי כבר. הלך לאימון ראשון - שליאת העבירה - ראה את משה, את הדוג׳ו - נדלק עוד יותר ומאז לא חדל.
 
מאז אנחנו מתאמנים יחד, פרט להפסקה שעשיתי לשנה מסיבות בריאות. ניגשנו יחד למבחן חגורה שחורה, דאן 2, ולאחרונה שלמה עבר מבחן לדאן 3, זה אחרי שעבר הכשרה של מדריך קראטה של וינגייט, וגם התחיל לאמן בדוג׳ו אחת לשבוע. הוא ליווה אותי לאליפות העולם בלודג׳ לפני 3 שנים, כמאמן, אחרי שמשה הכין אותי באופן אישי לקראת התחרות.
שנינו רואים בקראטה דרך חיים ואת הדוג׳ו שליאת ומשה מנהלים כמשפחה וכמקום משמעותי ומרכזי בחיינו".
 
 
 
 
משפחת חודייב
 
מיוצגת ע"י האחים עמית (בת 8) ועידן (בן 5.5)
 
אמא ענת: "עמית מתאמנת בחוג זו השנה השנייה ועידן רצה להצטרף כבר בשנה שעברה.
הם מקפידים להתאמן בבית ועמית מתקנת את עידן במהלך האימון כדי לעזור לו להשתפר.
שניהם מאוד אוהבים את הקראטה בגלל שהוא מאתגר והם לומדים דרכו שמי שמתאמן ומשקיע מתקדם.
אנחנו כהורים מעודדים את הילדים ועושים הכל בשביל שיתמידו לארוך שנים וזאת בגלל שאנו רואים את הקראטה כדרך חיים ספורטיבית הדורשת מאמץ וריכוז ומביאה אותך רק למחוזות טובים.".
 
 
 
 
קישורים נוספים שאולי יעניינו אותך:  
 
 
 
משפחת רוקח במהדורה הצעירה של חדשות ערוץ 12
לצפיה לחצו כאןלצפייה בסרטון: "דיירי בית בכפר - קראטה על כסאות" לחצו כאן 


 

כאן 11 - "ילדי פלא", ילדת הקראטה שלנו - נעמי רוקח
לצפייה לחצו כאן
 
 
 
לסיקור ותוצאות אולימפיאדת הילדים לחצו כאן שם

טלפון

אימייל

מסר


כתובתנו: רח' הצורן 4, א.ת. החדש נתניה . טלפונים: 09-8350163, 050-2686165. © 2012. המרכז קראטה מסורתי פולג בהנהלת משה רוקח. כל הזכויות שמורות.

Bleknet.com - בניית אתרים