משפחת מרכז קראטה פולגמשפחת מרכז קראטה פולג

מרכז קראטה פולג חוגג השנה 20 שנה להיווסדו. 

המרכז מנוהל ע"י ליאת ומשה רוקח, ומתאמנים בו שניים מארבעת ילדיהם. 

לכבוד יום המשפחה 2016, הסכימו כמה מן המשפחות שמתאמנות במרכז לשתף בתחושות שלהם לגבי הקראטה ועל המשמעות המיוחדת שהקראטה מקבל כשעוסקים בו עם האנשים שאוהבים. 
 
כתבה משפחתית בהחלט.

משפחת רוקח
 
מיוצגת ע"י אבא משה, אמא ליאת, גילעד (בן 13) ומיה ( בת 10).
 
על ההתחלה של אבי ומשה תוכלו לקרוא בכתבה שמופיעה בקישור למטה, שיצאה בעיתון "קול השרון" לרגל יום המשפחה 2016. 
 
אמא ליאת (38): "התחלתי להתאמן בגיל 9 בתל אביב. באותה תקופה הסתובב באזור מי שכונה "האנס האתלטי" ואמא שלי מאוד נלחצה והחליטה ש"הילדה צריכה ללמוד הגנה עצמית". אז רשמו אותי לחוג הקראטה בבית הספר, מתוך אמונה שקורס קצר וממוקד יעשה את העבודה ואח"כ הילדה תלך לחוג בלט... חוג שמתאים לבנות ;). אבל אני חשבתי אחרת ואחרי חודש נבחנתי לחגורה צהובה והשאר היסטוריה. 
גילעד התחיל להתאמן בגיל 5 ומיה בגיל 3(!). הרצון להתחיל להתאמן הגיע מהם ובכל 8 השנים שגילעד מתאמן ו-7 השנים שמיה מתאמנת לא הכרחנו אותם ולו פעם אחת להתאמן... גם ההתחלה וגם ההתמדה זה משהו שהוא לגמרי שלהם, הם גדלים לתוך העשייה שלנו סביב השעון ופשוט משתלבים. כן אגלה, שאין אצלנו בבית עונש לא ללכת לאימון, מהסיבה שאנחנו רואים את זה כעונש לא חינוכי. הקראטה זה המקום שהם אוהבים, שהם טובים בו, שהם מתנהגים בו בצורה בוגרת ומופתית ולכן למנוע מהם את זה – זו טעות. 
לגבי שתי הקטנות שבחבורה, נעמי בת 3.5 והגיעה לגיל שבו מיה נדחפה מיוזמתה לכיתות... האמת, שקצת קצת מלחיץ אותי שהיא לא מראה סימנים של הצטרפות בעתיד הנראה לעין. אבל, תקלות גורמות לנו למחשבה מקורית... נכון? אז כחובבת מושבעת של ורוד, נעמי הבטיחה שאם תהיה לה חגורה ורודה היא תתאמן בשמחה... אנחנו מחכים בימים אלו בקוצר רוח ל-UPS... 
אם לסכם, הקראטה הוא חיינו, אנחנו אוהבים את מה שאנחנו עושים והתמזל מזלנו שכל בני המשפחה שותפים לאותה אהבה. 
אנחנו נושמים וחושבים על הקראטה 24/7 – איך להשתפר כל הזמן, איך לעזור לכל תלמיד למצות את הפוטנציאל שלו בצורה המיטבית, איזה פעילויות לעשות כדי שלכולם – ילדים, נוער ובוגרים יהיה כייף לבוא וירגישו את מה שאנחנו מרגישים – שהקראטה הוא דרך חיים שבה כל אחד פוסע בדרך המיוחדת לו ושהמרכז הוא משפחה ובית".
 
 
 
 משפחת ויינרמן
 
מיוצגת ע"י אבא יבגני וילדיו אירית (בת 16) ואיתי (בן 12). 

יבגני התחיל להתאמן אצל סנסאי משה רוקח בשנת 2005. אירית התחילה ב-2011 ואיתי הצטרף כשנה אחריה, ב-2012.
כיום יבגני הוא בעל חגורה שחורה דאן 2, איתי ואירית הגיעו לדרגה Q1, שלב אחד לפני החגורה השחורה.
את הבחינה הזו עברו ביחד, בחודש שעבר.
שניהם חברי נבחרת, משתתפים ומייצגים את ישראל בתחרויות בין-לאומיות. 
יבגני: "קראטה זה יותר מתחביב, זו דרך חיים. העקרונות ודפוסי ההתנהגות הנרכשים תוך לימודי קראטה משפיעים ומיושמים בחיי יום יום.
לי, כאבא, חשוב שהילדים שלי יקבלו וילמדו את הערכים האלו ונעים מאוד שהם עושים את זה יחד איתי. אני נהנה להתאמן איתם.
אף על פי שאנחנו שייכים לדורות שונים, יש לנו עניין משותף. אני מאוד נהנה ללוות ולעודד את ילדי."
 
 
 
משפחת סכרוב-פיסנובסקי
 
מיוצגת ע"י אבא איליה, אמא ולרי ובתם - מגי (בת 17). 

הכל התחיל לפני שנה וחצי. לא ממש מדויק, אבל אז, הכל התחיל ברצינות. במהלך ארוחת ערב אחת דיברנו על הצורך בחוג ספורט למגי, ועלה נושא אומניות הלחימה. ואם אומניות לחימה, אז עם המורה הטוב ביותר. איליה הכיר את מרכז קראטה פולג מלפני מספר שנים והבחירה הייתה ברורה. ואז קרה משהו מדהים, ולרי התלוותה למגי לשיעור ניסיון והוקסמה מהשיטה, מהמורה ומהמקום, בדיעבד התברר שעיסוק בקארטה היה חלום ישן של ולרי שלא הוגשם בצעירותה, וכמעט נזנח עם השנים. המהפך המשפחתי הביא גם את איליה, שהתאמן בעבר הרחוק, לחזור ובגדול. והינה עכשיו, כל המשפחה מתאמנת כמעט כל יום, משתתפת בתחרות, סמינרים וממש לא מתכוונת להפסיק בעתיד הנראה לעין. 
מה זה קראטה בשבילנו? זהו קודם כל זמן איכותי מאוד ביחד. זה גם עניין משותף, שכולנו מוצאים בו גם דרך אישית. לכל אחד מאיתנו קראטה הוא כלי לפיתוח האופי, אומץ להתמודד עם אתגרים, ביטחון עצמי וכושר גופני אשר להבדיל מכל ספורט אחר, משתפר ונבנה באופן מאוזן. הכרנו אנשים חדשים, וחברים של ממש. ובגלל כל זה, דוג´ו של משה וליאת הוא לא אולם ספורט, זה מקום של גדילה, של התפתחות נפשית וגופנית גם יחד, אחווה ואף ביתנו השני. כל זה מתאפשר בזכותו של משה רוקח, מורה ומנטור. ברור לנו עכשיו שקראטה הוא דרך חיים, דרך שיש לה התחלה ברורה, אך אין לה סוף, כמו שאין סוף לשיפור.
 
 
 
משפחת שיין
 
מיוצגת ע"י האב דוד והבן - אביב (13.5) 
 
אביב: אבי דוד ואני מתאמנים ביחד במרכז קראטה פולג. הוא מתאמן משנת 2006 וכשגדלתי הוא הביא אותי למכון כשהייתי בן 6, בשנת 2008.
אנחנו נהנים להתאמן ביחד, לעזור אחד לשני בזמן האימון וללמוד אחד מן השני. בנוסף לכך, הקראטה עוזר לנו לשפר את הביטחון העצמי ואת הכושר הגופני."

 
משפחת דושי 
 
מיוצגת על ידי פזית ושלמה דושי, בני זוג.

פזית מספרת איך הכל התחיל:" שלמה ואני התחלנו להתאמן בדוג׳ו לפני 15 שנה. אני ראיתי את האימונים ברחוב התרופה ואז גם המליצה לי אורלי גיסתי שהכירה את ראובן - שמשה רוקח הוא המורה הכי טוב בארץ לקראטה. הלכנו שתינו לשיעור ניסיון. נדלקתי וחזרתי הביתה מתלהבת. שיגעתי לשלמה את השכל שהוא חייב לנסות גם. חשב שהשתגעתי - הייתי לקראת גיל 40, שלמה 41, 3 ילדים קטנים בבית, בלי שקל או דקה פנויה.... אבל הוא הבטיח לנסות.  ולו כדי להרגיע אותי כבר. הלך לאימון ראשון - שליאת העבירה - ראה את משה, את הדוג׳ו - נדלק עוד יותר ומאז לא חדל.
 
מאז אנחנו מתאמנים יחד, פרט להפסקה שעשיתי לשנה מסיבות בריאות. ניגשנו יחד למבחן חגורה שחורה, דאן 2, ולאחרונה שלמה עבר מבחן לדאן 3, זה אחרי שעבר הכשרה של מדריך קראטה של וינגייט, וגם התחיל לאמן בדוג׳ו אחת לשבוע. הוא ליווה אותי לאליפות העולם בלודג׳ לפני 3 שנים, כמאמן, אחרי שמשה הכין אותי באופן אישי לקראת התחרות.
שנינו רואים בקראטה דרך חיים ואת הדוג׳ו שליאת ומשה מנהלים כמשפחה וכמקום משמעותי ומרכזי בחיינו".
 
 
 
משפחת אלוני
 
מיוצגת ע"י אבא ניר - חגורה שחורה דאן 2,  זיו (בן 8.5) ושיר (בת 5.5).
אמא הדר מספרת: "ניר החליט שהילדים ממשיכים בדרכו והביא את משפחת רוקח לפני כשנתיים לאמן אצלנו במושב ניצני עוז.
הילדים נכנסו לעניין צ´יק צ´אק וממתין להם עתיד מזהיר בדרך הקארטה".
 
 
 
משפחת חודייב
 
מיוצגת ע"י האחים עמית (בת 8) ועידן (בן 5.5)
 
אמא ענת: "עמית מתאמנת בחוג זו השנה השנייה ועידן רצה להצטרף כבר בשנה שעברה.
הם מקפידים להתאמן בבית ועמית מתקנת את עידן במהלך האימון כדי לעזור לו להשתפר.
שניהם מאוד אוהבים את הקראטה בגלל שהוא מאתגר והם לומדים דרכו שמי שמתאמן ומשקיע מתקדם.
אנחנו כהורים מעודדים את הילדים ועושים הכל בשביל שיתמידו לארוך שנים וזאת בגלל שאנו רואים את הקראטה כדרך חיים ספורטיבית הדורשת מאמץ וריכוז ומביאה אותך רק למחוזות טובים.".
 
 
 
 משפחת פסי
 
מיוצגת ע"י אבא ניר והבן רום (בן 8).
רום מתאמן כ- 3.5 שנים, ניר מתאמן כשנתיים.
 
ניר:" הגעתי לקרטה בעקבות רום – צפיתי בו מתאמן בקאטות השונות ונדהמתי מהקואורדינציה הנדרשת ומהיכולת שלו לזכור כל כך הרבה מהלכים בגיל כל כך צעיר והחלטתי שאני רוצה גם". 
 
משפחת פוטינצב
 
מיוצגת ע"י האחים ליאור (בן 11.5) ודנאל (בן 8).
 
ליאור מתאמן בחוג הקראטה 4 שנים ודנאל – 3 שנים.
 
אמא אנה:"חיפשתי חוד ספורטיבי עבור ליאור והיה חשוב לי שליאור יוכל להתפתח בחוג ולרכוש ביטחון עצמי. מהרגע הראשון ליאור התלהב מהשיעורים והתחבר למשה, המאמן שלו. כמובן שדנאל, שהיה אז רק בן 5, רצה להצטרף ורשמנו גם אותו. האימונים תרמו הרבה לחיזוק הביטחון העצמי שלהם, הם התקדמו בחגורות וזכו במדליות בתחרויות.
היו להם הרבה חוויות משותפות, לא תמיד הכל הלך "חלק", בכל זאת לא פשוט כאשר שני אחים עוסקים באותו תחום, לפעמים אחד מצליח בתחרות יותר מהשני ואז אחד שמח והשני פחות... אבל בעיני זה שיעור חשוב בשבילם לחיים, הם לומדים להתמודד עם זה ובסופו של דבר זה מחשל אותם ומכין אותם לחיים האמיתיים, שבהם לא הכל בא בקלות וכדי להשיג את מה שרוצים צריך להשקיע. בכל פעם שמתעוררת בעיה אנחנו מתגברים וגם מתבגרים ובסך הכל לדעתי הקראטה תורם מאוד לחיזוק הקשר ביניהם. 
מעבר לחוג שמפתח אותם ומחנך לאחריות, כבוד ומשמעת, גילינו מרכז שהוא הרבה מעבר. מרכז הקראטה הוא עבורינו משפחה חמה ואוהבת וכולנו נהנים מזמן איכות משותף – ימי גיבוש, אימונים בחוף הים, ימי כייף ותחרויות. אני תמיד אומרת לילדי שמה שהם לומדים אצל משה וליאת בקראטה ילווה אותם כל החיים." 
 
 
 
קישורים נוספים שאולי יעניינו אותך:  
 
 
 ליגה בינלאומית של טורנירים בין-ערים
הטורניר הראשון בין נתניה, ישראל לז´לונה גורה פולין התקיים ב-13.12.2020 לחצו כאן לסיקור המלא


מתאמנים תוך התאמה להנחיות!
לא יכולים לחזור עדיין לאימונים רגילים? 
ניתן לתאם אימונים אישיים בזום! 


משה רוקח מאמן מצטיין וגילעד רוקח ספורטאי מצטיין לשנת 2019 מטעם עיריית נתניה
  שם

טלפון

אימייל

מסר


כתובתנו: רח' הצורן 4, א.ת. החדש נתניה . טלפונים: 09-8350163, 050-2686165. © 2012. המרכז קראטה מסורתי פולג בהנהלת משה רוקח. כל הזכויות שמורות.

Bleknet.com - בניית אתרים